Hjem > Aktuelt > Nyhendearkiv > Artikkel

KAPPLEIK

Kåsa vann fylkeskappleiken

Ottar Kåsa. Foto: Arne Svalastog

Ottar Kåsa. Foto: Arne Svalastog

Her er alle resultata fra kappleiken i Telemark.

Resultatliste

Dans, kl. C, jenter
1. Marianne Tvitekkja Tinn Spelemannslag 85 p . Fylkesmeister
2. Birgit Haukås Tinn Spelemannslag 80 p.
3. Vilde Westeng Gransherad Spel og Dansarlag 77 p.
4. Ingrid Storlid Seljord Folkemusikklag 76 p.
5. Gjertrud R. Rue Seljord Folkemusikklag 75 p
5. Tone Anne Tveiten Gransherad Spel og Dansarlag 75 p.
7. Silje Nilsen Østensen Seljord Folkemusikklag 71 p.
8. Tone Berge Tinn Spelemannslag 66 p.


Dans, kl. C, gutar
1. Såmund Midtbøen Tinn Spelemannslag 81 p . Fylkesmeister
2. Even Westeng Gransherad Spel og Dansarlag 77 p.
2. Torjus Westeng Bakken Gransherad Spel og Dansarlag 77 p.
4. Knut Boksasp Berge Tinn Spelemannslag 71 p.

Dans, kl. B, jenter
1. Sara Fjågesund Aase Seljord Folkemusikklag 86 p . Fylkesmeister
2. Silje Iren Bringsrud Nes Nasjonale Dansarring 81 p.

Dans, kl. B, gutar
1. Atle Tjønnås Spelemannslaget Bøheringen 79 p . Fylkesmeister

Dans, klasse A, jenter
1. Arnhild Brennesvik Småjondølene 94 p.

Beste gangar:
Arnhild Brennesvik Småjondølene

Beste dansar klasse C:
Marianne Tvitekkja Tinn Spelemannslag

Dans, klasse A, gutar
1. Ole Kristian Torjussen Bø Dansarring 92 p . Fylkesmeister
2. Eivind Bakka Fjellrosa Spel og Dansarlag 88 p.

Lagdans junior
1. Bygda dansar, Telemark 75 p Fylkesmeister

Halling, kl. C
1. Even Westeng Gransherad Spel og Dansarlag 84 p. Fylkesmeister
1. Torjus Westeng Bakken Gransherad Spel og Dansarlag 84 p. Fylkesmeister
3. Såmund Midtbøen Tinn Spelemannsalg 83 p.
4. Vilde Westeng Gransherad Spel og Dansarlag 81 p.
5. Knut Boksasp Berge Tinn Spelemannslag 78 p.

Vokal, kl. A
Kjell Hove Falkeriset Spelemannslag 122 p. Fylkesmeister

Vokal, kl. B
Karolina Westling Aurland Spelemannslag 109 p.

Vokal, kl. C
Astri Chatura Øverdal Tinn Spelemannslag 90 p . Fylkesmeister

Fløyte, senior
1. Steinar Ofsdal Laget for Folkemusikk 120 p.

Munnharpe, senior
1. Atle Tjønnås Spelemannslaget Bøheringen 102 p. Fylkesmeister

Gruppespel senior
Feleboga FolkOrg 99 p.

Lagspel senior
Seljord Folkemusikklag 111 p . Fylkesmeister
Spelemannslaget Bøheringen 105 p.

Hardingfele spel kl. C
1. Tone Anne Tveiten Gransherad Spel og Dansarlag 91 p . Fylkesmeister

Hardingfele spel kl. B
1. Kjellbjørn Karsrud Vårflaumen Spel og Dansarlag 118 p.
2. Lars Erik Øygarden Falkeriset Spelemannslag 109 p . Fylkesmeister
3. Gudrun Straand Spelemannslaget Bøheringen 104 p.
4. Svein Olav Krontveit Falkeriset Spelemannslag 92 p.

Hardingfele spel kl. D
Einar Øverland Huldreleiken 97 p . Fylkesmeister

Dåmrikt spel
Lars Ingar Meyer Fjeld Vårlengt

Dansespel
Ottar Kåsa Falkeriset Spelemannslag

Hardingfele spel kl. A
Ottar Kåsa Falkeriset Spelemannslag 136 p . Fylkesmeister,
Omspel
Torgeir Straand Spelemannslaget Bøheringen 129 p.
Lars Ingar Meyer Fjeld Vårlengt 127 p.
Alexander Aga Røynstrand Hardanger Spelemannslag 122 p.

Myllargutmedaljen
Ottar Kåsa Spelemannslaget Bøheringen


| Tips en venn | Skriv ut |